Merkator već prodat Todoriću?

Izvor: S media, 25.Feb.2011, 15:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Merkator već prodat Todoriću?

Slovenski poslovni list Finance jutros donosi priču prema kojoj je Merkator već prodat Agrokoru, a posao je završen početkom ove nedelje.

Tada su se, navodno susreli predstavnici NLB-a, Pivovarne Laško, UniCredita i Agrokora i finalizirali posao. Zanimljivo je da su iz Agrokora Financama prvo potvrdili sastanak, a nekoliko minuta kasnije ga demantovali.

Ivan Crnjac, član Uprave Agrokora rekao je da su bili 'u kontaktu' s najvećim deoničarima >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Merkatora pa i s NLB-om i Pivovarnom Laško. Desetak minuta kasnije, međutim, rekao je kako nikakvog sastanka nije bilo.

Dušan Zorko, prvi čovek Pivovarne Laško, izjavio je kako nije bio na spomenutom sastanku, a demantovao ga je i Božo Jašovič, predsednik Uprave NLB-a. France Arhar, šef slovenskog UniCredita rekao je kako o nikakvom dogovoru ne zna ništa, a o tome šta se događa u Milanu nema informacije. Prema izvorima Financi, cena deonica Merkatora u preuzimanju vrti između 195 i 230 evra.

Bez obzira na demante svih uključenih, Finance tvrde kako su tekst objavili zato što veruju svom izvoru koji se dosad pokazao verodostojnim. Kao drugo, kažu, u svakoj prodaji Merkatora dosad bilo je toliko laži i špekulacija da aktuelni događaji neodoljivo podsećaju na nedavnu prošlost.

(Tportal foto:CROPIX/Goran Mehkek)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.