Makedonci oduzeli zemljište Merkatoru

Izvor: Vesti-online.com, 27.Apr.2010, 17:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Makedonci oduzeli zemljište "Merkatoru"

Makedonski ministar saobraćaja Mile Janakieski je medijima potvrdio da će dogovor sa slovenačkim “Merkatorom” o gradnji trgovačkog centra u Skoplju biti raskinut zato što nisu ispoštovani rokovi.

Parcela kod bazena Karpoš u Skoplju ostala je prazna iako “Merkator” od 2005. obećava da će izgraditi tržni centar, javlja danas Makfaks.

Ulagač se, kako se ističe, nije pridržavao rokova koji >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << su precizirani ugovorom niti je u predviđenom roku izvadio dozvolu za gradnju. Zato je Ministarstvo saobraćaja Makedonije Merkatoru poslalo dopis o raskidu ugovora.

Ugovor se raskida sa “Investment Internešnalom” koji je u vlasništvu “Merkatora”.

Novac koji je slovenačko preduzeće uplatilo za zemljište u Skoplju biće vraćen uplatom na žiro-račun, potvrđeno je u ministarstvu.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.