Uhapšen potpredsednik Maldiva

Izvor: NoviMagazin.rs, 24.Okt.2015, 15:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uhapšen potpredsednik Maldiva

Potpredsednik Maldiva Ahmed Adib uhapšen je pod sumnjom da je učestvovao u zaveri čiji je cilj navodno bio ubistvo predsednika Maldiva Abdule Jamina, prenose agencije.

Predsednik Abdula Jamin je prošlog meseca izbegao teže povrede nakon što je eksplodirao gliser na kome se sa suprugom nalazio kada se vraćao sa hadžiluka u Saudijskoj Arabiji.

Predsednik je prošao bez povreda ali su njegova supruga >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << i brojni članovi pratnje povređeni u eksploziji.

Potpredsednik Ahmed Adib je u pritvoru i sumnjiči se za izdaju, objavio je jedan visoki vladin zvaničnik, prenosi BBC.

Uz potpredsjednika su uhapšena još trojica, a jedan od njih je bivši član osiguranja potpredsednika Ahmeda Adiba.

Poslednjih godina na Maldivima vlada politička nestabilnost, a nakon ovog hapšenja povećan je broj policajaca na ulicama.

"Jutros su kamioni sa vojnicima i policajcima viđeni u svakoj ulici", javljaju lokalni mediji.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.