Rukometašice Radničkog 1964 iznenadile favorita

Izvor: KGsport.info, 29.Nov.2018, 15:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rukometašice Radničkog 1964 konačno su „probile led“ i zabeležile prvu pobedu u „Jezeru“ ove sezone, i to u susretu sa favorizovanom ekipom Vrbasa – 27:23 (12:13). Ovim trijumfom Kragujevčanke su prekinule negativnu seriju od pet uzastopnih poraza u Super B ligi Srbije.
Učenice trenera Kurandića odlično su ušle u ovaj meč, rešene da konačno obraduju svoje simpatizere pobedom u „Jezeru“. Imale su Kragujevčanke u par navrata tri gola prednosti, ali su gošće >> Pročitaj celu vest na sajtu KGsport.info << bolje finiširale prvo poluvreme i na odmor otišle sa golom prednosti (12:13).
Početak drugog poluvremena protekao je u igri „gol za gol“, a potom su rukometašice Radničkog 1964 zaigrale agresivnije u odbrani, došle do par lakih golova iz kontranapada i stekle rezultatsku prednost koju su zadržale do kraja utakmice.
U redovima Radničkog prednjačile su Jasmina Kolak sa 7 i Ajlin Bjelak sa 6 pogodaka, dok su se kod gošći istakle Jelena Zečević sa 6 i Zorana Milić sa 5 postignutih golova.
ŽRK RADNIČKI 1964 – ŽRK VRBAS  27:23 (12:13)
KRAGUJEVAC
Hala: “Jezero”.
Gledalaca: 70
Sudije: Nikola Vasilijić,Predrag Zdravković
Sedmerci: Radnički 2 (1), Vrbas 6 (5)
Isključenja: Radnički 10 min, Vrbas  4 min
ŽRK RADNIČKI 1964: J.Pojužina (12 odbrana), Đorđević, Radosavljević, Bjelak 6, Simić, Blagojević 1, Hasanović (1 odbrana, sedmerac), Anja Vlašković, Mikić 4, Anastasija Vlašković, Todorović 2, Tina Petrović, Tijana Petrović 2, Kolak 7, Aleksić 4, Ž.Pojužina 1.
ŽRK VRBAS: Grozdanić 1, Krivokapić, Trifunović, Vulić 2, Zečević 6, Mitić 4, Petrović, Vasić, Mažić, Cvelf 3, Vasiljković (6 odbrana), Kovačić 2, Milić 5, Rojević, Bulatović (1 odbrana).
Igračica utakmice: Jasmina Kolak (Radnički 1964)
Ovom pobedom Radnički se vratio na šesto mesto na tabeli sa sedam osvojenih bodova.
U narednom, 10. kolu Kragujevčanke će gostovati u Petrovcu, gde će se sastati sa domaćinom, ekipom Sloge.
Pogledaj vesti o: Kragujevac