Izvor: Sportski Žurnal, 22.Maj.2013, 21:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Radnički 1923 je napravio veliki korak ka opstanku, ali ga još uvek nije osigurao.
(FOTO: Ž. Đorđević)
Poslednje kolo odrediće da li će zadržati status superligaša ili ne, ali za sada je iznad „crte“.
Kragujevčani su savladali Vojvodinu (2:0), koja je na „Čika Daču“ izašla sa „šarenim“ sastavom.
Darko Spalević, prošle sezone najbolji strelac lige, zatresao je glavom mrežu Lala u 37. minutu na centaršut Petra Pavlovića za vođstvo Radničkog.
Konačan rezultat postavio je Ivan Petrović u 90. minutu, sjajno istrčavši kontru i matiravši golmana gostiju Nemanju Supića u duelu jedan na jedan.
Osim Kragujevčana i Novi Pazar će posle pobede nad Radom na svom terenu sa ubedljivih 4:0, još četiri dana biti bezbedan.
(FOTO: S. Župljanin)
Domaćin je do prednosti došao u finišu prvog dela igre. Predrag Pešić je u svom kaznenom prostoru oborio Mladena Popovića, a sudija Milorad Mažić nije imao dilemu, pokazao je na belu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Miljan Mutavdžić.
Veselo je bilo na stadionu kraj Jošanice na poluvremenu, jer je Pazarcima u prilog išao i rezultat sa meča u Borči gde je BSK gubio od Jagodine sa 2:1.
Domaćin je sve dileme rešio u 60. minutu. Nemanja Vidaković je oduzeo loptu Građevinarima, bio nesebičan i asistirao Mladenu Popoviću za 2:0.
Do kraja meča domaćin je pogodio stativu i pogodio još dva puta mrežu Građevinara.
Iako im ova utakmica ništa ne znači, Jagodina je došla u Borču po pobedu i već u prvom poluvremenu je domaćinu stavila do znanja ne ih neće ganuti njihova borba za opstanak.
(FOTO: M. Rašić)
Poveli su Jagodinci u 17. minutu, strelac je bio Filip Arsenijević, malo unutar kaznenog prostora.
BSK je izjednačio 14 minuta kasnije sjajnim golom Ajazdina Nuhija.
Ipak, tri minuta pre velikog odmora, Danijel Mihajlović je centrirao iz slobodnog udarca, a Miloš Lepović bio najviši u skoku – 1:2.