Izvor: B92, 03.Jun.2014, 18:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
RB Kolubara: Netačne izjave iz EPS
Lazarevac -- Rudaraski basen "Kolubara" je ukazao na, kako se navodi, netačne i senzacionalističke izjave rukovodstva EPS-a, koje ugožavaju funkcionisanje te kompanije.
"Oštro protestujemo povodom netačnih senzacionalističkih medijskih tvrdnji samog vrha EPS koji ugrožavaju funkcionisanje RB 'Kolubara' ali i kompletnog nacionalnog energetskog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sistema. Ovi spekulativni istupi vrha EPS se dešavaju u periodu u kojem se 'Kolubara' svim snagama bori da osposobi proizvodnju uglja, od koje zavisi većina proizvodnje struje u Srbiji", piše u saopštenju.
Dodaje se je u toku analiza i procena štete od poplava u "Kolubari" i da je neodgovorno davanje bilo kakvih paušalnih procena dok taj posao ne bude završen.
"Kolubara" će, kako je najavljeno, "za nekoliko dana predstaviti sve rezultate analize štete, ali i dati argumente o svim netačnim medijskim senzacionalističkim tvrdnjama vrha EPS-a".
Beogradski mediji su ovih dana pisali o šteti "Kolubare" zbog poplava, pre svega zbog toga što mašine i oprema nisu osigurani od poplava.



