Izvor: Sportski Žurnal, 16.Feb.2013, 01:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Preokret Spartaka protiv Kolubare
NIS Spartak – Kolubara 3:1 (19:25, 25:23, 25:20, 25:22)
Dvorana: „Dudova šuma“. Gledalaca: 450. Sudije: Zoran Radovanović (Beograd) i Stanislava Simić (Obrenovac). Trajanje meča: 97 minuta.
NIS SPARTAK: Raonić 4, Memišević (libero), Trnić 4, Cvetićanin 19, Helić 22, Vujčin 1, Antanasijević, Medić 14, T. Matić 6, Radakov, Oluić 2, D. Matić (libero). Trener: >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Damir Petković.
KOLUBARA: Jakovljević, Lakušić 4, Gajić 8, Stojković, Brković 4, Stevanov, Terzić 8, Bulić 18, Jegdić, Jovanović 14, Ristivojević, Zlatić. Trener: Milan Sikimić.
(FOTO: D. Vuković)
Veoma uzbudljivo je bilo u prvom meču 16. kola Viner štetiše Super lige u Subotici, u kojem je NIS Spartak posle preokreta osvojio sva tri boda protiv Kolubare.
Činilo se da će Lazarevčanke posle ovog susreta uspeti da poprave svoj bodovni saldo, posebno posle ubedljivo dobijenog prvog seta – 25:19.
Usledila je velika borba u drugom periodu, u kojem je ponovo Kolubara imala minimalnu prednost u završnici (21:20), ali nije izdržala do kraja, Subotičanke su preokrenule – 25:23.
I u naredna dva seta Lazarevčanke su pružile jak otpor, ali su posustajale u završnicama. Doduše, na oba tehnička tajm-auta u trećem i četvrtom periodu Spartak je imao po tri poena prednosti (16:13), ali se Kolubara vraćala u meč.
Nisu ipak gošće imale snage da izdrže do kraja, pa su ostale na osmoj poziciji sa 15 bodova. Sa druge strane, NIS Spartak je pobedom ostao u trci za prvo mesto, sada ima isti broj bodova kao lider Crvena zvezda, ali i meč više i pobedu manje.
Semafor 16. kola Viner štetiše Super lige:
NIS Spartak – Kolubara 3:1 (19:25, 25:23, 25:20, 25:22)
Subota:
18,00: Crvena zvezda – Železničar
18,00: Varadin – Vizura
19,00: Jedinstvo (Stara Pazova) – TENT
19,00: Jedinstvo (Užice) – Dinamo
Nastavak na Sportski Žurnal...






