Počele valjevske Tešnjarske večeri

Izvor: Kurir, 10.Avg.2013, 01:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počele valjevske Tešnjarske večeri

VALJEVO - Simfonijski orkestar violončelistkinje Jelene Mihajlović otvorio je u petak veče, na letnjoj pozornici na Kolubari, 27. "Tešnjarske večeri" u Valjevu.

Tradicionalni letni festival nudi do 18. avgusta više od stotinu priredbi od kojih je većina u staroj gradskoj čaršiji Tešnjaru, na desnoj obali Kolubare.

Valjevka Jelena Mihajlović je u Beogradu formirala simfonijski orkestar >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << od najboljih studenata Fakulteta muzičke umetnosti i učenika srednjih muzičkih škola.

Na repertoaru su dela Bramsa, Štrausa, Ravela, Štrasa, kompozicije Džimija Hendriksa i grupe "Led Cepelin" u kojima dominira električno čelo u solo deonicama.

Na letnjoj pozornici na Kolubari u subotu će grupa "Neverne bebe", koje predvode valjevski muzičari Milan i Vladan Đurđević i Vladimir Ružičić - Kebac, koncertom obeležiti 20. godišnjicu postojanja. Poslednjeg dana Tešnjarskih večeri, 18. avgusta, tu će nastupiti i grupa "Crvena jabuka".

Festivalski programu su za sve uzraste - od koncerata klasične i horske muzike, preko pozorišnih predstava, do dečijeg maskenbala i trke konobara.

Budžet Tešnjarskih večeri iznosi 4,6 miliona dinara - 2,9 miliona iz gradskog budžeta, a 1,7 miliona dinara od sponzora i donatora.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.