Nišlije čuvaju vrh, Napredak lako sa Kolubarom

Izvor: Sportski Žurnal, 24.Mar.2012, 20:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Radnički (N) - Bežanija 1:0 (0:0)
Strelac: Bojan Stamenković u 90+4. minutu.
Stadion: ŽFK Mašinca. Gledalaca: 1.300. Sudija: Slaviša Radovanović (Laćarak). Pomoćnici: Dragan Milošević (Vršac), Marjan Rodean (Zrenjanin)
Žuti kartoni: Dojkić, Milenković, Pejčić (Radnički), Puletić, Skokna, Radinović (Bežanija)
RADNIČKI: Vasković, Đorđević (od 65. N. Stamenković), Dojkić, A. Petrović, Cvetković, Stamenković, Paunović (od 46. Mitić), Milenković - (od 29. Ivanov), A. Jovanović, I. Pejčić, Mančić.
BEŽANIJA: Puletić, Skokna (od 65. Radinović), Brežančić, Matović, Jakšić, Grubelić, Putinčanin, Nedeljković, Živković, Nikolić (od 72. Petošević -), Antelj.

Posle loše, neorganizovane i jalove igre na sredini terena, u utakmici sa malo prilika, lider na tabeli, niški Radnički, srećno je došao do tri boda. Igrao se prvi od četiri minuta dodatka, posle isteka regularnog vremena, kad je Ivan Pejčić odlično izveo udarac iz kornera, a u punom kaznenom prostoru, gde je bilo petnaestak fudbalera, najviši u skoku bio je Bojan Stamenković, koji je glavom poslao loptu iza leđa Dušana Puletića.
Napredak - Kolubara 3:1 (2:0)
Strelci: Račić u 18. i 36. i Mirosavljević u 90. za Napredak, a Ilić u 49. za Kolubaru
NAPREDAK: Krznarić (od 75. Milenković), Paunović, Udovičić, Koković, Janičić, Kostić, Milošević (od 69. Frimpong), Matić, Račić (od 89. Ristić), Gavrić, Mirosavljević
KOLUBARA: Lukić, Janković, Rundić (od 28. Mladenović), Ilić, Dimitrijević , Simeunović, Marinković, Vujošević, Sinđić (od 46. Brkić, od 76. Radovanović -), Stevanović.
Stadion: Gradski u Kruševcu. Gledalaca: 5.000. Sudija: Majo Vujović (Novi Sad). Pomoćnici: Jovica Milin (Irig), Aleksandar Šovljanski (Novi Sad).
Žuti kartoni: Gavić (Napredak), Rundić, Stevanović, Mladenović (Kolubara)
Poveli su Kruševljani u 18. minutu, nakon faula sa desne strane, slobodan udarac izveo je Matić, a najviši u skoku, Račić, najavio pobedu.
Do drugog gola u 36. minutu, a ponovo je strelac bio napadač istančanog golgeterskog njuha, Stevan Račić, nekoliko puta imali su gosti sreće i često su se čuli aplauzi sa tribina.

Pogledaj vesti o: Zrenjanin