Izvor: N1 televizija, 20.Apr.2018, 13:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mihajlović: Povezaćemo Valjevo s Koridorom 11
Ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije Zorana Mihajlović najavila je, tokom obilaska puta Loznica-Valjevo-Lazarevac, izgradnju brze saobraćajnice, koja će povezati Valjevo i Kolubarski okrug sa auto-putem na Koridoru 11.
"Saobraćajni institut CIP uradio je generalni projekat i nastaviće da radi projektnu dokumentaciju. Novca za izradu projekta imamo, a u toku ove godine videćemo na koji način bismo mogli da finansiramo izgradnju brze saobraćajnice", >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << rekla je Mihajlović.
Ona je dodala da vrednost investicije u izgradnju brze saobraćajnice sa četiri trake, koja će omogućiti veći i bezbedniji protok saobraćaja od postojećeg puta M-4, iznosi između 50 i 60 miliona evra.
"Ukoliko u 2019. počnemo radove, ovu saobraćajnicu možemo da završimo za oko dve i po godine, što je važno ne samo zbog Valjeva, nego i zbog povezivanja sa Koridorom 11 celog Kolubarskog okruga", dodala je Mihajlović.
Ona je danas obišla i branu i akumulaciju "Stubo-Rovni" kod Valjeva i najavila da će Ministarstvo finansirati izradu projektne dokumentacije za završetak Regionalnog višenamenskog hidrosistema "Stubo-Rovni".
"Ovaj objekat gradi se već 29 godina i u prošlosti nije bilo dovoljno novca da se do kraja završi", rekla je Mihajlović i dodala da će Ministarstvo građevinarstva izdvojiti novac da se raspiše javna nabavka za izradu preostale projektno-tehničke dokumentacije, čija vrednost se procenjuje na oko 50 do 60 miliona dinara.
Navela je da se do kraja godine očekuje da će ta dokumentacija biti završena, a da će 6,5 miliona evra za nastavak radova do septembra obezbediti Kancelarija za javna ulaganja.
"Tokom ove godine na nivou vlade razgovaraćemo o tome na koji način ćemo nastaviti da ulažemo u ovaj sistem, jer je veliki novac potreban da se on završi", rekla je Mihajlovićeva.
Do sada je u projekat Regionalnog višenamenskog sistema "Stubo-Rovni", iz kojeg bi trebalo da se snabdeva pet lokalnih samouprava sa ukupno 250.000 stanovnika, uloženo oko 80 miliona evra, uključujući izgradnju brane i akumulacije, cevovoda i postrojenja za preradu vode, a procenjuje se da je za kompletan završetak potrebno još oko 20 miliona evra.
Pogledaj vesti o: Kolubara








