Gentić spasao bod

Izvor: Sportski Žurnal, 08.Apr.2012, 23:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kolubara – Inđija 2:2 (0:1)
Strelci: Obradović u 79. i Gentić u 90 + 3 za Kolubaru, Petrović u 23. i Dubajić u 70. za Inđiju
Stadion Kolubare. Gledalaca: 400. Sudija: Denis Trailović (Zaječar). Pomoćnici: Bojan Jovanović i Oliver Petrović (Niš).
KOLUBARA: Lukić, Janković, Radojičić >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << (od 66. Filipović), Brkić, Gentić, Simeunović (od 46. Mladenović), Marinković (od 76. Brajović), Obradović, Vujošević, Ilić, Stevanović.
INĐIJA: Milinović, Kolarov (od 46. Vujasin), Milekić, Milutinović, Stanković (od 71. Livaja), Tomčić, Kostić, Petrović, Dimitrov, Dubajić, Kekić (od 66. Stevančević).
Igrač utakmice: Petrović
Lazarevčani su srećno iskopali bod protiv odličnih Inđijaca. Bili su bledi u prvih 45 minuta, kada su zeleno–beli držali čas iz modernog fudbala i zasluženo poveli u 23. minutu.
Dimitrov je odlično prodro po levoj strani i šutirao, Lukić kratko odbio, a Petrović natrčao i zatresao mrežu.
Do kraja prvog dela gosti su stvorili samo jednu priliku, u 44. minutu kada je Obradović dobro tukao sa 20 metara, ali golman gostiju je s naporom poslao loptu u korner.
Angažovanija igra domaćina u nastavku, posle dobrog kornera Mladenovića, Ilić je uzdrmao prečku. Gosti su u 57. minutu, izveli dobar kontranapad posle greške Ilića, ali Petrović nije bio precizan. U 64. minutu još jedan šut Obradovića ali kraj gola.
U istom minutu gosti su, preko Kekića, imali idealnu priliku, ali i Lukić je bio siguran. Odlična akcija gostiju, u 70. minutu: Petrović je uposlio Dubajića koji je sa nekoliko  metara poslao loptu u praznu mrežu.
Tračak nade za domaćina u 79. minutu, Obradović je na povratni pas Vujoševića dobro raspalio i sa 20 metara savladao iskusnog Milinovića. U nadoknadi vremena, posle centaršuta Ilića, štoper Gentić je sa nekoliko metara zakucao loptu u mrežu za veliku radost Lazarevčana.