Izvor: Nezavisne Novine, 05.Jan.2015, 11:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stefanović: Napada na Beka će biti rešen
BEOGRAD - Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović rekao je kako će slucaj napada na Milana Beka biti riješen.
On je istakao da je cilj da policija pokaže kako je zbiljna i sposobna i da građani osjete bezbjednost na ulicama.
Stefanović je gostujući u Dnevniku RTS rekao da ne bi želeo da donosi ocJene o istrazi napada na Milana Beka, jer će to biti rezultat istrage, ali je istakao da insistira na odgovornosti.
"Ne bih se izjašnjavao >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << o detaljima, ali nemojte da imate dilemu da ćemo slučaj rešiti", naglasio je Stefanović.
Kada je riječ o stanju u policiji, Stefanović je rekao da je podnijeto više od 150 krivičnih prijava protiv policijskih službenika i napomenuo da je riječ o različitim oblastima kriminala.
"Hoćemo da pokažemo da je policija ozbiljna i sposobna i da građani mogu da osete bezbednost na ulicama", istakao je Stefanović.
Kako je rekao, cilj je povratak policije u zajednicu, da ljudi znaju policajca i da mogu da mu se obrate.
Govoreći o novom zakonu o policiji, Stefanović je objasnio da se na njemu radi već nekoliko mjeseci.
"Ono što imamo kao radni nacrt uputićemo na javnu raspravu. Ne brzamo, već želimo da pokažemo da nam je bezbednost građana na prvom mestu", rekao je ministar Stefanović.
On je podjsetio na dva policajca kojima je nedavno uručio priznanja za nevjerovatnu hrabrost koju su pokazali, koji bi, kako je naveo, trebalo da budu primjeri kako se napreduje.
Pogledaj vesti o: Milan Beko
Nastavak na Nezavisne Novine...









