Google, Microsoft i Meta se udružuju u borbi protiv hakera

Izvor: B92, 27.Nov.2023, 16:35

Google, Microsoft i Meta se udružuju u borbi protiv hakera

Google, Microsoft i Meta su se formalno udružili i osnovali upravni odbor za poboljšanje bezbednosti aplikacija kroz restrukturiranu Alijansu za odbranu aplikacija, koja je sada deo porodice Linux fondacije.

Tehnološki trio planira da "proširi delokrug Alijanse kako bi podstakao zajedničku implementaciju industrijskih standarda za bezbednost aplikacija", navodi se u saopštenju za medije.

Alijansu za odbranu aplikacija je osnovao Google 2019. godine kako bi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << osigurao bezbednost Google Play prodavnice i ekosistema Android aplikacija, a cilj alijanse bio je otkrivanje i prevencija malvera.

Alijansa je proširila svoj obim delovanja 2022. godine, fokusirajući se na bezbednosne standarde aplikacija. Sada alijansa uključuje i saradnje širom industrije za odbranu od malvera i procene bezbednosti za cloud i mobilne aplikacije.

Alijansa sada ima 17 članova, prenosi Informacija.rs.

"Alijansa za odbranu aplikacija će pomoći u daljem jačanju poverenja u opštu bezbednost aplikacija ujedinjavanjem sa drugima u industriji koji dele nepokolebljivu posvećenost zaštiti korisnika", rekao je Dejv Klajdermaher, potpredsednik inženjeringa za Android i Made-by-Google Security & Privacy u Googleu.

Osim Google, Microsofta i Mete, članovi Alijanse za odbranu aplikacija su i BishopFox, Dekra, ESET, KPMG, Leviathan, Lookout, McAfee, NCC Group, NetSentries Technologies FZCO, NowSecure, Orange Cyberdefense South Africa Ltd, Prescient Security, PwC, Schellman, TAC Security, TrendMicro i Zimperium.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Linux

Nastavak na B92...






Povezane vesti

Google, Microsoft i Meta se udružuju u borbi protiv hakera

Izvor: B92, 27.Nov.2023

Google, Microsoft i Meta su se formalno udružili i osnovali upravni odbor za poboljšanje bezbednosti aplikacija kroz restrukturiranu Alijansu za odbranu aplikacija, koja je sada deo porodice Linux fondacije.

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.