ASRock USB 3.1 matične ploče na CeBIT 2015 sajmu

Izvor: PCAxe.com, 14.Mar.2015, 20:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ASRock USB 3.1 matične ploče na CeBIT 2015 sajmu

Kompanija ASRock će predstaviti svoje najnovije matične ploče sa SuperSpeed+ USB 3.1 priključkom na CeBIT 2015 sajmu, a s obzirom da su specifikacije USB 3.1 standarda predstavljene još prošlog leta, proizvodi sa USB 3.1 podrškom će sigurno biti u žiži javnosti na ovogodišnjem CeBIT-u.
Pored Super Speed+ USB 3.1 tipa A, koji je unazad kompatibilan sa USB 3.0/2.0/1.1 portom, ASRock matične ploče implementiraju i USB 3.1 port tipa C, uz koji će imati podršku za sledeću generaciju mobilnih uređaja. Svi USB 3.1 tipovi omogućavaju protok od 10Gb/s, ali samo priključak tipa C ima reverzibilni dizajn, tako da konektor možete prikopčati bez obzira kako ga okrenete. U poređenju sa USB 3.0 standardom, koji dozvoljava punjenje sa svega 0,9 ampera, USB 3.1 tipa C pruža brzo punjenje sa 3 ampera, a poboljšana je i izdržljivost priključka, pa sada trpi više od deset hiljada priključivanja i isključivanja. Odabrane ASRock Z97 matične ploče će podržavati USB 3.1 priključke, kako A, tako i C tipa.

Nastavak na PCAxe.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta PCAxe.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta PCAxe.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.