Izvor: Vesti-online.com, 13.Jun.2013, 01:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dačić i Tači 20. juna
Takozvani premijer samoproklamovanog Kosova Hašim Tači potvrdio je da će se sa premijerom Srbije Ivicom Dačićem sastati 20. juna kada će se, kako veruje, postići konačan sporazum o energetici i telekomunikacijama.
Ponovo u Briselu: Ivica Dačić i Hašim Tači
"Sporazum Priština-Beograd je jedno čudo. Kompromis je bio potreban i obe strane su donele potrebne odluke, >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << uz snažnu međunarodnu podršku. Podrška SAD za sporazum Beograda i Prištine je značajna", rekao je Tači tokom predavanja na Univerzitetu Džon Hopkins u Vašingtonu.
Tači je otišao u posetu Ajovi gde će se susresti sa najvišim zvaničnicima te američke savezne države i predstavnicima kosovskih iseljenika.
Očekuje se da Tači 14. juna učestvuje na sednici Saveta bezbednosti UN na kojoj će se raspravljati o izveštaju generalnog sekretara UN-a o Kosovu.
Tokom posete SAD, Tači se sastao sa potpredsednikom Džozefom Bajdenom, zamenicima državnog sekretara spoljnih poslova i odbrane Vilijamom Bernsom i Džejmsom Milerom i šefom Centralne obaveštajne agencije Džonom Brenanom.
Pogledaj vesti o: Ivica Dačić, Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Nastavak na Vesti-online.com...









