Izvor: B92, 18.Sep.2013, 12:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uhapšeno dvoje članova "Grinpisa"
Međunarodno udruženje ekoloških aktivista "Grinpis" saopštilo je da je dvoje članova uhapšeno zbog penjanja na naftnu platformu u ruskim vodama Arktika.
"Grinpis" navodi da naftna platforma u Barencovom moru na koju su se popeli njihovi aktivisti pripada ruskom državnom preduzeću "Gasprom", kao i da su bili upozoreni hicima koje je Obalska straža ispalila iznad broda "Grinpisa", prenosi AP.
Ruska Federalna služba bezbednosti, kao i Obalska straža saopštili su da nemaju neposredna saznanja o incidentu.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.









