Rumuniji interesantan Južni tok

Izvor: B92, 22.Feb.2010, 10:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rumuniji interesantan Južni tok

Bukurešt -- Rumunija želi dugoročnu saradnju sa ruskom kompanijom Gasprom i ima interes da učestvuje u projektu Južni tok, kaže rumunski ministar ekonomije Adrijan Videanu.

"Rumunija, koja je dobila poziv da se uključi u projekat Južni tok, razmotruće sa intresovanjem svaku inicijativu koja doprinosi njenoj energetskoj bezbednosti i bezbednosti Evropske unije", rekao je Videanu.

Videanu je dodao da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je ruska strana izrazila spremnost da razgovara o projektu Južni tok, ali da zna da priortet Rumunije ostaje gasovod Nabuko.

"Gasprom je podvukao da su Južni tok i Nabuko komplementarni projekti i da jedan drugom nisu konkurencija", rekao je rumunski ministar.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.