Gasprom na tapetu zbog monopola

Izvor: S media, 28.Sep.2011, 16:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gasprom "na tapetu" zbog monopola

Evropski istražitelji pretražili su u Nemačkoj službene prostorije ruskog ''Gasproma'' zbog sumnji da "nefer'' posluju.

U detaljnom izveštaju na osam strana, EU je prebacio koncernu ''Gasprom-Germanija'' da zloupotrebljava svoju moć na tržištu i da dogovorom o cenama sprečava >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << slobodnu konkurenciju.

Gotova studija “našeg“ Južnog toka

Bajatović: Južni tok kreće 2013.

Gas: Ukrajina će tužiti Rusiju

Antimonopolska provera u nemačkom predstavništvu ruskog "Gasproma", koju su juče počeli istražitelji Evropske komisije, neće imati uticaja na poslovanje koncerna, rekao je izvor blizak njegovom rukovodstvu.

"Za analizu kontrole i donošenje bilo kakve odluke, Evropskoj komisiji će biti potrebno više godina. Najviše što može da preti koncernu je novčana kazna, ako se utvrde bilo kakve nepravilnosti", rekao je izvor.

Zvanični predstavnik "Gasproma" Sergej Kuprijanov je za agenciju Rojters izjavio da će koncern zvanično saopštenje povodom racije EK objaviti kasnije u sredu.

(Beta, Tanjug)
Pogledaj vesti o: Rat u Ukrajini

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.