Gasprom menja statut Zvezde, Lukić odlazi?

Izvor: Glas javnosti, 02.Sep.2012, 14:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gasprom menja statut Zvezde, Lukić odlazi?

Generalni sponzor "Gasprom" inicirao je promene u Crvenoj zvezdi, što podrazumeva personalne izmene i donošenje novog statuta, nezvanično saznaju beogradski sportski mediji.

Nezadovoljni rezultatima u poslednje tri sezone, u kojima su crveno-beli osvojili dva kupa i igrali nezapaženu ulogu u Evropi, čelnici ruske kompanije žele promene koje bi dovele do rezultatskih uspeha.

Po svemu sudeći, Vladan Lukić >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << će morati da se pomeri iz fotelje predsednika kluba iz Ljutice Bogdana. Prema Statutu, koji je usvojen u martu ove godine, zahtev za razrešenje predsednika mora da podnese najmanje trećina članova Skupštine kluba koja broji 150 članova, a opoziv se pečatira prostom većinom. Na toj vanrednoj Skupštini, koja bi mogla da se održi u bliskoj budućnosti, najverovatnije će biti promenjen i Statut, odnosno ukida se sistem izbora po kojem je Lukić u maju dobio novi mandat – neposrednim glasanjem članova kluba.

Ono što je najbitnije, znaju se i imena ljudi koji bi preuzeli vođenje kluba. Dragan Džajić je spreman za povratak u predsedničku fotelju, a prvi saradnik kao sportski direktor biće mu poznati fudbalski menadžer Zoran Stojadinović, prenosi Žurnal.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.