Izvor: B92, 19.Nov.2011, 13:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Gasprom kupuje pumpe u Bugarskoj
Sofija -- Ruska kompanija "Gasprom" namerava da kupi sedam benzinskih pumpi u Bugarskoj posredstvom Naftne industrije Srbije (NIS), čiji je vlasnik ruski "Gaspromnjeft".
NIS je u Bugarskoj registrovao firmu-kćerku "NIS Petrol" i zatražio je od bugarske Komisije za zaštitu konkurencije da odobri transakciju. Komisija je obavezna da se o kupovini izjasni u roku od 25 dana.
Rusi su upravljanje nad NIS-om prezuzeli u februaru 2009. godine, nakon što su za 400 miliona >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << evra kupili većinski udio u srpskoj naftnoj industriji.
"Gaspromnjeft" se obavezao da će do 2012. godine u modernizaciju postrojenja NIS investirati oko 550 miliona evra.
NIS je u martu objavio da planira da uloži oko 47 milijardi dinara (456 miliona evra) u kupovinu pumpi u Bugarskoj, BiH i Rumuniji.
Kompanija je krajem oktobra saopštila da do kraja godine planira da zaključi ugovore o kupovini 20 benzinskih pumpi u Bugarskoj.
NIS kupuje pumpe u Bugarskoj
Izvor: Radio 021, 19.Nov.2011
Ruskа kompаnijа "Gаsprom" nаmerаvа dа kupi sedаm benzinskih pumpi u Bugаrskoj posredstvom Nаftne industrije Srbije (NIS), čiji je vlаsnik ruski "Gаspromnjeft".
















