Gasprom: Manja proizvodnja zbog sankcija Zapada

Izvor: Vesti-online.com, 25.Dec.2014, 21:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gasprom: Manja proizvodnja zbog sankcija Zapada

Ruski gigant Gasprom saopštio je da će njegova proizvodnja gasa ove godine znatno opasti zbog zapadnih sankcija Rusiji i gasnog spora s Ukrajinom, prenose danas ruski mediji.

Neimenovani portparol Gasproma izjavio je da će proizvodnja prirodnog gasa ove godine iznositi 444,4 milijardi kubnih metara, dok je prošle godine proizvodnja bila 487,4 milijardi >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << kubnih metara.

Gasprom je nedavno nastavio isporuku gasa Ukrajini posle šest meseci prekida zbog neplaćenog duga.

Ruska kompanija je početkom meseca najavila da napušta projekat gasovoda Južni tok, vredan oko 40 milijardi dolara (32 milijarde evra).

Gasprom je dodao da je izvoz prema Evropskoj uniji (EU) i Turskoj opao za devet odsto tokom ove godine.

Na proizvodnju gasa Gasproma uticale su i konkurentne firme Novatek, Rosnjeft i Lukoil koje su sklapale povoljnije ugovore.

Ruski premijer Dmitrij Medvedev upozorio je pre dva dana da Rusiji preti "duboka recesija" ukoliko Vlada odustane od svojih planova potrošnje.

S padom cene nafte, ruska privreda, zavisna od prodaje energenata, pretrpela je ozbiljan udar i očekuje se da sledeće godine uđe u recesiju, navele su svetske agencije.

Nastavak na Vesti-online.com...



Povezane vesti

Gasprom: Pad proizvodnje u 2014.

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 25.Dec.2014

Ruski gigant Gasprom saopštio je da je njegova proizvodnja gasa ove godine znatno opala zbog zapadnih sankcija Rusiji i gasnog spora s Ukrajinom, prenose danas ruski mediji...Neimenovani portparol Gasproma izjavio je da će proizvodnja prirodnog gasa ove godine iznositi 444,4 milijardi kubnih metara,...

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.