Izvor: S media, 31.Mar.2011, 00:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Privedeno 14 demonstranata u Zagrebu
Hrvatska policija privela je sinoć u Zagrebu 14 učesnika antivladinog protesta organizovanog preko društvene mreže Fejsbuk, na kojem se okupilo najmanje demonstranata do sada, njih oko 300.
Oni su u protestnoj povorci iz centra grada došli do hotela Panorama, gde se održavao skup ogranka vladajuće Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) i zagrebačkom kvartu Trešnjevka.
U trenutku izlaska nekih učesnika skupa došlo je do oštrog verbalnog sukoba >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << izmedju demonstranata i članova HDZ-a koji su napuštali svečanost, a policija je sprečila i fizički obračun.
Počeo drugi protest fejsbukovaca
Policija je privela dvojicu "fejsbukovaca" zbog remećenja javnog reda i mira, a zatim je grupa demonstranata okružila policijski kombi u kojem su se nalazili privedeni zahtevajući od policije da ih pusti.
Najavljen novi Fejsbuk protest u Crnoj Gori
Nakon što su gotovo sat vremena srečavali polazak "marice", policija je privela još 12 demonostranata, medju njima i inicijatora fejsbuk protesta Ivana Pernara.
Protesti danas u 13 gradova u Hrvatskoj
Demonstranti su ispred hotela Panorama skandirali "Jaco, odlazi", "HDZ, lopovi, Hrvatsku ste prodali", "Ostavka!", a HDZ-ovcima koji su izlazili sa svečanosti uzvikali su "Hoćemo izbore" i "HDZ nakaze".
Osim zastava Hrvatske i onih na kojima piše "Volim Hrvatsku, ne u EU", demonstranti su nosili i uobičajene transparente sa antivladinim parolama.
(Beta)





















