Izvor: Politika, 18.Jun.2012, 11:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ne ostavljati lične podatke na internetu
BEOGRAD –Šef odseka za elektronski kriminal u MUP-u Srbije Vladimir Urošević poručio je jutros da ne bi trebalo ostavljati lične podatke na internetu zbog mogućnosti zloupotrebe identiteta.
Urošević je naglasio da ne bi trebalo ostavljati lične podatke kao što su ime, prezime, matični i brojevi ličnih karata, skenirana dokumenta i brojevi telefona.
Ne bi trebalo, takođe, ostavljati ni podatke o datumu polaska na godišnji odmor i kretanju, kao ni slike dece, upozorio >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << je Urošević, gostujući na TV Pink.
Urošević je upozorio da su veoma opasni kontakti koje ostvaruje veliki broj mladih putem fejsbuka i da je bilo žrtava takvog načina ophođenja.
Prema njegovim rečima, u Odseku za elektronski kriminal nastoje da budu stalno informisani o mogućnostima eventualnih napada na veb sajt neke državne ustanove.
„Preventiva je ono na čemu insistiramo posebno kada su državni sajtovi u pitanju”, rekao je Urošević.
On je dodao da bi ljudi koji imaju svoje sajtove u privatnim kompanijama trebalo da ih zaštite na kvalitetan način.
„Sa kosovskom haker grupom je vrlo često bilo ovakvih problema. Kada su državni organi u pitanju, to je znatno smanjeno, međutim, privatne kompanije i građani su naročito ugroženi”, dodao je Urošević.
Urošević je istakao da se povećava broj servisa i korisnika interneta ne samo domaćih, nego i širom sveta i da je internet oruđe u rukama kriminalaca koje može da se iskoristi na bilo kojoj tački planete.
„Stalno pratimo savremene trendove trudimo se da budemo informisani o svim novim oblicima kriminaliteta u ovoj i mnogim drugim oblastima koje su vezane za internet i zloupotrebu računara”, kazao je Urošević.
Tanjug
objavljeno: 18.06.2012
Pogledaj vesti o: Facebook, Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Ne ostavljati podatke na internetu
Izvor: NoviMagazin.rs, 18.Jun.2012
Šef odseka za elektronski kriminal u MUP-u Srbije Vladimir Urošević poručio je građanima da ne ostavljaju lične podatke na internetu zbog mogućnosti zloupotrebe identiteta.
MUP: Ne ostavljajte lične podatke na netu
Izvor: Mondo, 18.Jun.2012
Šef odseka za elektronski kriminal u MUP-u Srbije Vladimir Urošević poručio je jutros da ne bi trebalo ostavljati lične podatke na Internetu zbog mogućnosti zloupotrebe identiteta.















