Fejsbuk ugrozio MILIONE KORISNIKA: Informacije procurele u javnost, pokrenuta ISTRAGA!

Izvor: SrbijaDanas.com, 22.Mar.2019, 17:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fejsbuk ugrozio MILIONE KORISNIKA: Informacije procurele u javnost, pokrenuta ISTRAGA!

Brajan Krebs, istraživač u polju internet bezbednosti, objavio je vest o otkrivanju i curenju oko 600 miliona šifri unutar kompanije. Otkrivene šifre datiraju još od 2012. godine.

Oko 20.000 zaposlenih u Fejsbuku imalo je pristup šiframa miliona korisnika.

Fejsbuk je uklonio bag zbog kojeg su šifre skladištene na unutrašnjem serveru, objavila je kompanija.

Krebs je rekao da je o problemima saznao od izvora koji je zaposlen u Fejsbuku. Ovakvi >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << propusti su omogućili developerima da razvijaju aplikacije koje skladištile šifre bez prethodnog enkriptovanja.

Komentarišući Krebsovu objavu, inženjer iz Fejsbuka, Skot Renfro, izjavio je da tokom istrage, koja je pokrenuta kada je otkriveno da je Fejsbuk imao pristup šiframa, nisu pronađeni nikakvi znaci zloupotrebe informacija.

Iz Fejsbuka poručuju da je problem otkriven u januaru, tokom redovne sigurnosne kontrole.

I istraga je pokazala da je ovaj problem pogodio mahom korisnike Fejsbuk Lajt (Facebook Lite) verzije, koja se koristi u zemljama sa slabom i sporom internet konekcijom.

- Procenjujemo da ćemo o problemima obavestiti stotine miliona Fejsbuk Lajt korisnika, desetine miliona onih koji su ulogovani na klasičan Fejsbuk i desetine hiljada korisnika Instagrama", izjavili su predstavnici ove kompanije.

Ali dodaju da će pokrenuti promenu šifre samo ukoliko se utvrdi da su nalozi korisnika bili kompromitovani.

Ovo nije prvi put da Fejsbuk ima problema sa očuvanjem korisničkih podataka.

Informacije o 50 miliona korisnika su procurele prošlog septembra.

Početkom prošle godine je otkriveno da je kompanija Kembridž Analitika sakupljala podatke miliona korisnika.

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.