
Izvor: Advertiser-Serbia.com, 24.Mar.2020, 16:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Facebook grupa #umetniciprotivkorone stekla veliku popularnost
Mnogo je više objava sa samim heštegom na Facebooku, Instagramu i drugim društvenim mrežama.
Kako bi bio olakšan pristup grupi, proradio je i vebsajt www.umetniciprotivkorone.rs koji služi samo da bi ljude direktno uputio ka Facebook grupi.
U grupi nisu samo umetnici, profesionalci, već i amateri, a najveći broj je ljubitelja umetnosti koji uz sadržaje objavljene u ovoj grupi kvalitetno provode vreme u svom domu poštujući instrukcije Vlade Republike >> Pročitaj celu vest na sajtu Advertiser-Serbia.com << Srbije i naših medicinckih stručnjaka.
#umetniciprotivkorone je postalo mesto susreta, komunikacije i razmene pojedinaca iz celog regiona.
Marko Stojanović, predsednik Svetske organizacije pantomimičara i pokretač ove inicijative je rekao: „Mnogo puta je do sada citirana rečenica koju sam napisao u opisu grupe i u prvoj objavi za medije: Umetnici nisu lekari, ali jesu “doktori” za dušu“ i verujem da će kako vreme odmiče biti sve istinitija i značajnija. Vreme će pokazati koliko je u trenucima krize važno spasavati i dušu čoveka, njegovu volju i moral, a ne samo njegovo telo.“
„Podsećam vas da su pored malih i srednjih preduzeća, na posebno velikom ekonomskom i egzistencijalnom udaru slobodni umetnici bez stalnog zaposlenja, čiji svaki dinar zavisi od prodate ulaznice, odsviranog koncerta, odigrane predstave ili održanog časa. Niko nema zalihe para već svi mi preživljavamo od honorara. I pored toga umetnici su nesebično počeli da se udružuju i svoja umetnička dela besplatno da dele sa drugima i u našoj grupi #umetniciprotivkorone,“ dodao je Stojanović i još jednom pozvao sve umetnike da ovde besplatno objave svoja umetnička dela i časove svoje umetničke specijalnosti sa svima koji su u izolaciji, karantinu i sa svima drugima.
Pogledaj vesti o: Facebook
Nastavak na Advertiser-Serbia.com...