Izvor: B92, 21.Avg.2013, 16:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Za kanale u Vojvodini 60 mil. RSD
Novi Sad -- Za uređenje kanalske mreže u 15 mesnih zajednica u Vojvodini, ove godine biće uloženo oko 60 miliona dinara, saopštilo je preduzeće "Vode Vojvodine".
Radovi, koje izvodi vodoprivredno preduzeće "Tamiš", odvijaju se na teritoriji grada Pančeva i u opštinama Opovo i Kovačica, a predviđeno je da budu gotovi do 15. novembra.
Izgradnjom kanala biće omogućeno efikasnije odvodnjavanje poljoprivrednog zemljišta i bolja kontrola režima vode u kanalima za navodnjavanje.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Jedan od najvećih zahvata je uređenje Glavnog kanala koji spaja tri mesta u Banata. Osim radova na sanaciji vodotokova, u toku je i popravka šest mostova u Uzdinu, Kovačici, Debeljači i Crepaji.
Radove finansiraju Pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo, "Vode Vojvodine" i lokalne samouprave.






