Za deponije stotine miliona evra

Izvor: B92, 07.Sep.2010, 11:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Za deponije stotine miliona evra

Kostolac -- Ministar za zaštitu životne sredine i prostorno planiranje Oliver Dulić kaže da je za regionalne deponije u Srbiji potrebno izdvojiti na stotine miliona evra.

On je istakao da je cilj vlade da svi regioni u Srbiji dobiju deponije koje će biti u skladu sa evropskim standardima.

Dulić je rekao da su to skupi poduhvati koji mogu biti realizovani kroz javno-pritvatno partnerstvo, uz podršku evropskih fondova.

"Krenuli smo pre >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dve godine sa prvim regionalnim deponijama, a danas se nekoliko velikih regiona sprema da otrvori regionalne deponije", rekao je Dulić i istakao da su one neophodne i veoma značajne za zaštitu zdravlja stanovništva.

Dulić je pojasnio da otvaranje regionalnih deponija podrazumeva pronalaženje odgovarajućih mesta za njihovu izgradnju, kao i da je i neophodno napraviti studije za upravljanje otpadom, kao i njihovih uticaja na životnu sredinu.

Pratite specijal: NIS na berzi

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.