Vujović: Kom opanci, kom obojci

Izvor: B92, 02.Dec.2016, 20:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vujović: Kom opanci, kom obojci

Ministar finansija Dušan Vujović izjavio je da će biti predložena promena koja će usaglasiti primenu našeg zakonodavstva o PDV-u s evropskim normama.

Kaže i da će biti predložene promene zakona kojima će biti data osnova da se dovrši započeti proces privatizacije fudbalskih klubova.

"To sve što se dešavalo u prošlosti ne znači da treba da se troši vreme da raspetljavaju nemoguće situacije... Tamo gde su procesi započeti treba da se završe kako su >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << započeti, to je nas pristup", rekao je Vujović na konferenciji za novinare odgovarajući na pitanje zašto taj posao nije završen do kraja.

Kako je rekao, "Biće ponuđena rešenja parlamentu kako bismo imali novu osnovu, da ne bude raskoraka između tumačenja zakona i da se uskladimo sa Evropom".

Vujović je dodao da kao država treba da ustanovimo jasna i transparentna pravila.

"Nadam se da će celokupna javnost podržati to, pa kom opanci kom obojci. Ja želim da imamo jasnu osnovu, da ne bude da je na plećima pemijera da politički to podnosi, a da nema osnovu- mi želimo da napravimo jasnu osnovu kako se to radi", rekao je Vujović.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.