Vujović: Ima para, nema dobrih projekata

Izvor: B92, 24.Okt.2017, 18:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vujović: Ima para, nema dobrih projekata

Ministar finansija Dušan Vojović istakao je da ne postoje ograničenja u smislu finansijskih sredstava za ulaganja.

Kako je rekao, ograničenja predstavlja nedostatak kvalitetnih projekata u koje bi se plasirala sredstva koja postoje.

Vujović je objasnio da kod nas neiskorišćena sredstva za kapitalne investicije u budžetu i kapacitet banaka koje ulažu pare u državne hartije od vrednosti zato što nema dovoljno kvalitetnih projekata i klijenata koji bi zadovoljili >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << oštre bankarske kriterijume kreditne sposobnosti.

„Ograničenje nije na strani rapsoloživosti količine keša, nego je na strani kvalitetnih projekata, njihove pripreme i realizacije“, rekao je on.

Vujović je izrazio nadu da ćemo za par godina doći u situaciju u kojoj će ograničenja finansiranja biti glavno ograničenje i da ćemo se tada baviti kako da privučemo velike investitore, koji ne rade pojedinačke projekte, već formiraju fondove koji dobijaju milijarde na raspolaganje, te iz tih fondova finansiraju lokalne projekte.

Vujović je negirao tačnost analize prema kojoj bi uvođenje elektronskog sistema za napalatu PDV-a povećalo troškove.

„Te analize nisu tačne, jer polaze od toga da danas ne postoje troškovi primene PDV-a“; naglasio je on.

Vujović je rekao da onaj koji danas poštuje zakon ima troškove, a da će postojati inicijalni trošak kupovine softvera i prilagođavanja, ali da posle toga dolaze uštede.

„Mi smo detaljno sve analizirali. Onaj koji radi po zakonu imaće iste troškove. Ovo što danas preladžemo je prelazak na jedan automatizovani sistem. Posle kupovine softvera, i učenja, neće biti dodatnih troškova“, kazao je on.

Ministar je analize odbacio kao paušalne ocene.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.