Izvor: S media, 08.Nov.2011, 16:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Vrnjci" ostaju srpski!
Povodom medijskih natpisa da Rusi kupuju fabriku vode "Vrnjci", oglasilo se rukovodstvo ove fabrike. Oni demantuju da će "Vrnjci" preći u rusko vlasništvo.
Povodom teksta koji je objavljen u današnjem izdanju dnevnog lista „Blic“ pod naslovom „Rusi kupuju Vrnjce“, oglasilo se rukovodstvo ove kompanije. U saaopštenju dostavljenom S media portalu stoji da pomenuti tekst sadrži pregršt neistinitih informacija.
"Kompanija Voda Vrnjci a.d. >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << nije na prodaju. Nikada o tome nije bilo reči, a ništa slično nije nam ni u dugoročnim planovima. Ponosni smo na činjenicu da smo od privatizacije 2004. godine u većinskom vlasništvu srpske kompanije „Ekstra pet„doo i da većinski paket akcija predstavlja udeo domaće firme koja takodje uspešno posluje i nalazi se među 100 najboljih firmi u zemlji."
Činjenica da su se proizvodi kompanije Voda Vrnjci a.d. našli u zemljama okruženja predstavlja realnost i predmet interesovanja mnogih drugih kompanija, naših poslovnih partnera i konkurencije. iz "Vode Vrnjci" kažu da su ponosni i na svoj premium brend Element koji je za veoma kratko vreme postao izuzetno popularan u gotovo svim eminentim lokalima i klubovima širom zemlje.
Domaće brendove još nismo zaštitili na teritoriji EU
"Toliko se pozitivnih stvari danas odigrava u kompaniji Voda Vrnjci a.d., širi se poslovanje na daleka tržišta, zapošljavaju se novi kadrovi, razvija se pozitivna slika o Srbiji kao o sigurnoj ekonomskoj zoni u svetu ali i uspostavlja zdrava konkurentna pozicija koja nam daje za pravo da mnogo vredimo i dugo trajemo. Primer plasiranja vesti u današnjem broju „Blica“ da je kompaniju Voda Vrnjci a.d. kupila ruska firma "Zaab" najbolje pokazuje koliko nečija neinformisanost ili još bolje rečeno, amaterski pristup ekonomiji, može, u ovim privredno teškim vremenima, da šteti poslovanju jedne uspešne kompanije kakva jeste Voda Vrnjci a.d."
U saopštenju dostavljenom S media portalu, iz kompanije "Voda Vrnjci" pojašnjavaju:
"U ekonomiji postoji više načina uspostave vlasničkih struktura unutar nekog privrednog sistema kao što postoji više načina uspostave vlasničkih odnosa u okviru neke firme, grupe preduzeća, konzoricijuma. U slučaju “Vode Vrnjci“ ne radi se o prodaji ovog poznatog srpskog brenda, već o međusobnoj trgovini manjinskih vlasnika. To je daleko od preuzimanja većinskog paketa i radikalne promene vlasničke strukture. Manjinski deoničari, a ovde se radi upravo o takvima, mogu između sebe da trguju po sopstvenoj proceni i interesima; mogu da prodaju svoje pakete, da ih objedinjuju, parcelišu, poklanjaju...da rade šta im je volja. To niti je pod uticajem niti treba previše da interesuje većinskog vlasnika a kamoli srpsku javnost."
(S media)





