Izvor: B92, 10.Sep.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vlada možda smanjuje prelevmane
Beograd -- Ministar trgovine najavio je mogućnost da Vlada Srbije smanji zaštitne prelevmane na uvoz šećera.
Bojan Dimitrijević je rekao da intervencija iz robnih rezervi nije dovela do pojeftinjena te namirnice, a trgovinske kuće nisu bile spremne da energičnije plasiraju šećer. "Kompanija 'C market' do skoro nije preuzela nijednu tonu šećera, bilo je problema oko cene koju je pokušavala da plasira kompanija Rodić', a 'Delta' je dve nedelje pakovala šećer koji joj je isporučen iz robnih rezervi", rekao je Dimitrijević.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.







