Izvor: B92, 22.Maj.2009, 18:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Visoka peć nakratko u pogonu

Smederevo -- "Ju-Es stil Srbija" saopštava da će u junu privremeno pustiti u rad jednu visoku peć, a da trajno puštanje u pogon nije moguće zbog krize na tržištu čelika.

"Tržište čelika je i dalje daleko od nivoa na kojem je bilo u prethodnih nekoliko godina, a mi u kompaniji 'Ju-Es stil' Srbija ne možemo da predvidimo kraj krize", rekao je direktor komunikacija u toj kompaniji Nemanja Brković. On je kazao da je "Ju-Es stil", da bi se prilagodio tržišnim okolnostima, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u aprilu obe visoke peći stavio "na tihi hod".

Visoka peć će u junu biti puštena samo nakratko zbog nekih proizvoda koji se ne mogu proizvesti u Košicama (u Slovačkoj), a nakon toga će se pripremiti da opet duže vreme bude neaktivna, objasnio je on.

"Nastavak rada visoke peći isključivo će zavisiti od potreba naših kupaca i situacije na tržištu čelika", rekao je Brković.

"Ono što radimo je da svakodnevno posmatramo, iz časa u čas, dešavanja na svetskom tržištu čelika", kazao je on.

"Mi ne vidimo kraj krize, bar ne kada je u pitanju industrija čelika", rekao je Brković.

On je kazao da je "Ju-Es stil" obavestio reprezentativne sindikate u kompaniji i predstavnike Vlade Republike Srbije o planovima da se privremeno pokrene proizvodnja visoke peći broj jedan.

Nezavisni sindikat metalaca "Ju-Es stila" saopštio je u četvrtak da će kompanija "Ju-Es stil" 9. juna privremeno pokrenuti visoku peć da bi proizvela 60.000 tona čelika.

"Ju-Es stil" je najveći izvoznik iz Srbije.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.