Vesić: Opštini Sopot 200 mil. RSD

Izvor: B92, 28.Feb.2016, 14:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vesić: Opštini Sopot 200 mil. RSD

Sopot -- Novoasfaltiranu Pionirsku ulicu u MZ Nemenikuće u Sopotu sredili su zajedno Grad Beograd i opština Sopot.

Prema rečima gradskog menadžera Gorana Vesića, sređivanje ove ulice Grad Beograd i opština Sopot su uradili zajedno, grad je finansirao 1.750 metara i uložio oko 15 miliona dinara, dok je Opština Sopot finansirala 1.350 metara puta i uložila oko 10 miliona dinara.

Prema Vesićevim rečima, sređivanje ove ulice Grad Beograd i opština Sopot su uradili >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zajedno, grad je finansirao 1.750 metara i uložio oko 15 miliona dinara, dok je Opština Sopot finansirala 1.350 metara puta i uložila oko 10 miliona dinara.

"Do 27. februra treba da budu završeni radovi na presvlačenju asfalta u Ulici Dragomira Velikića u Ralji. Grad Beograd ima nameru da ove godine uloži skoro 200 miliona dinara u opštinu Sopot, a najvažnija investicija biće potisni cevovod u Sopotu", navodi se u saopstenju.

Radovi bi trebalo da počnu u julu, a on treba da obezbedi stabilno vodosnabdevanje beogradskom vodom za Guberevac, Slatinu, Stojnik i Babe. Pored toga radimo i na potrebnoj dokumentaciji za izgradnju kolektora za prečišćavanje otpadnih voda za Sopot i Ralju.

"Najveći projekat je Makiš-Mladenovac u okviru kojeg smo počeli da postavljmo cevi od Zučke kapije do Kaluđerice. Regionalni vodovod Makiš-Mladenovac biće završen do 2021. godine, a Sopot je na tom putu i biće ranije priključen", rekao je Vesić.

On je dodao da u poslednje dve godine ova gradska vlast ne pravi razliku među beogradskim opštinama, kao i da se više nego ranije ulaže u prigradske opštine.

"U prigradskim opštinama se oseća nedostatak infrastrukture i to mora da se nadoknadi. Građani opštine Sopot mogu da vide naše napore da podignemo kvalitet života i da ova opština bude bolje mesto za život ljudi koji će se osećati jednako Beograđanima kao i oni koji žive na Terazijama", rekao je gradski menadžer.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Opština Lazarevac započela izgradnju fekalnog kolektora

Izvor: Studio B, 28.Feb.2016

Opština Lazarevac započela je izgradnju fekalnog kolektora u MZ Petka, važnog za izgradnju kanalizacione mreže u toj opštini...Sredstva je obezbedio Grad Beograd, a u Lazarevcu poručuju da su u toku radovi u više MZ i da svako domaćinstvo mora da ima asfaltirani put, vodovod i kanalizaciju...Izgradnja...

Nastavak na Studio B...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.