Izvor: B92, 16.Dec.2008, 18:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Veća ulaganja u organsku hranu
Beograd -- Ministarstvo poljoprivrede uložiće u 2009. deset puta više sredstava za proizvodnju organske hrane nego što je to učinilo ove godine, kaže ministar Saša Dragin.
On je, uručujući organsko povrće kao poklon Univerzitetskoj dečjoj klinici, rekao da to nije samo iz zdravstvenih razloga već zato što se organski proizvodi na pijacama u inostranstvu prodaju po daleko većim cenama od onih standardnog kvaliteta.
Dragin najavljuje da će takvim donacijama >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i stimulansima za proizvođače organskih proizvoda Ministarstvo uticati na mlade u Srbiji da počnu zdravije da se hrane.
Zanimljivo je da je i ovog puta, kao i pri nekim ranijim donacijama, ministar sam nosio džakove.



