Veća plata građevincima u Njemačkoj

Izvor: Capital.ba, 19.Maj.2016, 06:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Veća plata građevincima u Njemačkoj

BERLIN, Sindikati i poslodavci u Njemačkoj građevinskoj industriji dogovorili su povećanje plata od oko pet odsto za 750.000 radnika u tom sektoru. Federacija poslodavaca ZDB i sindikat IG Bau su se saglasili da radnicima na zapadu zemlje podignu plate za 4,6 odsto u periodu od 22 mjeseca i u dvije faze, navodi se u zajedničkom saopštenju, a prenosi agencija Frans pres. Takođe je saopšteno da će radnici na istoku Njemačke dobiti povišicu od 5,3 odsto. Dogovor je, prema saopštenju sindikata, >> Pročitaj celu vest na sajtu Capital.ba << postignut poslije „izuzetno teške’ 14-časovne runde pregovora koja je trajala do ranih jutarnjih časova, i dolazi, kako navodi AFP, samo nekoliko dana pošto su sindikati i poslodavci dogovorili povećanje plata od 4,8 odsto za 3,8 miliona radnika u metalskoj industriji. U prošlosti, plate u Njemačkoj su bilježile samo skroman rast, što je pomoglo podizanju konkurentnosti njemačkih kompanija. Međutim, mnoge industrijske grane se sve više žale na manjak kvalifikovane radne snage, što sindikati koriste kao izgovor za obezbjeđivanje većeg podizanja plata, navodi AFP. Tanjug

Nastavak na Capital.ba...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Capital.ba. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Capital.ba. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.