Izvor: B92, 15.Apr.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Uniworld" kupuje "Putnik"
Beograd -- Tenderska komisija prihvatila je odluku Agencije za privatizaciju da 70 odsto kapitala turističkog preduzeća "Putnik" iz Beograda bude prodato američkoj kompaniji "Uniworld" za 5,2 miliona dolara. Ta kompanija, čiji je vlasnik Srboljub Ilić, u narednih pet godina će u "Putnik" investirati 44,3 miliona dolara. Ministar za trgovinu i turizam u Vladi Srbije i predsednik tenderske komisije Slobodan Milosavljević izjavio je da je ponuda "Uniworld"-a bila višestruko bolja od >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ponude drugog zainteresovanog kupca, kompanije "Balkan-turist" iz Sofije, čija je ukupna vrednost bila oko 11 miliona dolara. Milosavljević je za Radio B92 rekao da je "Uniworld" najveća severnoamerička turistička kompanija za rečna krstarenja u Evropi, Rusiji i Kini. "Mislim da je tu jedan poseban kvalitet te privatizacije, pošto ona znači da će Srbija, preko 'Putnika' i novog vlasnika ponovo, posle mnogo godina, dobiti svoju rečnu flotu koja će turiste iz Beograda pod srpskom zastavom, sa srpskom posadom i srpskim brodovima voziti i ka Nemačkoj i ka Crnom moru, a biće tu i brodova pomoću kojih će biti moguće razgledati Beograd", rekao je Milosavljević.








