Udružuju se tržišta kapitala - i BG berza deo

Izvor: B92, 05.Dec.2016, 15:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Udružuju se tržišta kapitala - i BG berza deo

Beograd -- Beogradska berza postala je aktivni član SEE Link mreže za trgovanje hartijama od vrednosti.

Time je trgovanje putem te regionalne platforme postalo moguće i na domaćem tržištu kapitala.

SEE Link projekat pokrenule su berze iz Bugarske, Hrvatske i Makedonije sa ciljem da se kreira investiciona infrastruktura za trgovanje hartijama od vrednosti, listiranim na te tri berze.

Nakon priključenja Beogradske berze, SEE Link sistem podržava trgovanje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na četiri tržišta, ukupne tržišne kapitalizacije od 33 milijarde dolara i skoro 500 akcija kojima se može trgovati.

Dva SEE Link indeksa (SEE LinX i SEE EWI) uključuju deset najtrgovanijih kompanija iz regiona koje su listirane na tržištima tri berze osnivača.

Sa prijemom novih tržišta planirana je revizija indeksa kako bi pokazatelji dali reperzentativniji prikaz tržišta.

Još četiri berze se pripremaju za uključenje u SEE Link - Atinska, Banjalučka, Ljubljanska i Montenegro berza, navodi se u saopštenju Beogradske berze.

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.