UAE zapošljava manekene iz Srbije

Izvor: B92, 03.Jun.2013, 16:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UAE zapošljava manekene iz Srbije

Beograd -- Modna marka Aberkrombi i Fič će za potrebe otvaranja lanca radnji u Dubaiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima angažovati 80 manekena iz Srbije i regiona.

Kako je saopštila ta modna agencijija, po prvi put u praksi manekenskog posla se događa da je jedna svetski poznata kompanija koja se bavi proizvodnjom i prodajom modne odeće spremna da zaposli manekene za mesečnu platu i to na ugovor do dve godine sa mogućnošću produžetka.

"Aberkrombi i Fič" se bavi trgovinom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << modnom odećom pristupačnog cenovnog ranga i već dugi niz godina posluje na američkom, kanadskom, britanskom i azijskom trzistu, a uskoro planira ekspanziju na trzistima Bliskog Istoka.

Kako je navedeno, kompanija je ustanovila tipičan izgled svojih manekena, koji su ujedno i zaposleni na puno radno vreme, a to je da su prvenstveno atraktivni, elkoventni i komunikativni.

Sledeći ovaj princip u odabiru svojih zaposlenih, ovaj svetski brend je procenio da je upravo izgled devojaka i mladića iz Srbije i regiona odgovarajući za trziste Bliskog Istoka.

Predviđeno je da manekeni rade na prodajnim mestima u Dubaiju, a biće i ambasadori ovog brenda sa mogućnošću da postanu i zaštitna lica "Aberkrombi i Fič" reklamne kampanje.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.