U Zagrebu održan protest FOTO

Izvor: B92, 22.Okt.2022, 15:35

U Zagrebu održan protest FOTO

U Zagrebu je danas na glavnom gradskom trgu održan protest zaposlenih u predškolskom obrazovanju.

Oni traže poštovanje standarda i poboljšanje uslova rada u toj oblasti, smanjenje preopterećenosti na poslu, poboljšanje sigurnosti dece i ujednačavanje i povećanje visine plata.

Sindikati i udruženja zahtevaju od Vlade i Ministarstva nauke i obrazovanja da se uključe u finansiranje sistema ranog i predškolskog obrazovanja.

Hrvatsko ministarstvo nauke >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i obrazovanja saopštilo je da svi zaposleni u vrtićima moraju da imaju materijalna prava i plate jednake ili veće od zaposlenih u osnovnim školama, objavio je Indeks.

Na današnjem protestu bilo je oko 2.000 učesnika iz svih delova Hrvatske, prenela je Hina.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.