U Rusiji do oktobra inflacija 8,1%

Izvor: B92, Beta, 05.Nov.2009, 10:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Rusiji do oktobra inflacija 8,1%

Moskva -- Od početka ove godine inflacija u Rusiji iznosi 8,1 odsto, dok se cene životnih potrepština nisu menjale od avgusta, saopštio je Ruski statistički zavod.

Inflacija u oktobru prošle godine iznosila 0,9 odsto a za prvih deset meseci lane 11,6 odsto, podseća statistički zavod. Godišnja inflacija u Rusiji mogla bi da iznosi oko 10 odsto dok je u septembru 2008. bila 15 odsto.

Ruski mediji podsećaju da je premijer Vladimir Putin krajem oktobra dao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << optimističku prognozu da će inflacija u Rusiji u ovoj godini biti nešto preko osam procenata.

Zvanične prognoze Ministarstva ekonomskog razvoja kažu da će inflacija u 2009. biti do 12 odsto, dok iz Centralne banke navode da bi godišnja inflacija mogla biti niža od 10 odsto u odnosu na 13,3 odsto zabeleženh u 2008. godini.

U Moskvi inflacija je u prvih 10 meseci ove godine iznosila 8,9 odsto. U Sankt Peterburgu u oktobru ove godine je zabeležena deflacija od 0,2 odsto, dok su cene osnovnih životnih potrepština porasle za 10 meseci ove godine 7,5 odsto.

U oktobru je u Rusiji pojeftinilo povrće za oko 10 odsto, dok je voće u proseku jeftinije za 2,8 odsto. Istovremeno, od 0,7 do 1,7 odsto su poskupeli so, med, pasterizovano mleko, mlečni i konditorski proizvodi, sladoled.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.