Izvor: Nezavisne Novine, 10.Okt.2025, 15:25

U FBiH proizvedeno 79.328 tona pšenice

SARAJEVO - U Federaciji BiH je u 2025. godini proizvedeno 79.328 tona pšenice, što je za 1,1 odsto manje od ostvarene proizvodnje pšenice u 2024. godini.

Nastavak na Nezavisne Novine...






Povezane vesti

Manji prinos pšenice i veliki pad u voćarstvu, ali zob i ječam bilježe rast

Izvor: Nezavisne Novine, 11.Okt.2025, 14:07

​SARAJEVO - Prema podacima Federalnog zavoda za statistiku o ostvarenim prinosima ranih usjeva, u 2025. godini proizvedeno je oko 79 hiljada tona pšenice, što je za jedan procenat manje nego lani. Raž je podbacila više za 7.3 odsto.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.