U CG se već zahuktava: Srbi, dođite

Izvor: B92, 09.Jun.2017, 16:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U CG se već zahuktava: Srbi, dođite

Beograd -- Direktor Turističke organizacije Budva Mladen Franović pozvao je turiste iz Srbije da letuju na Budvanskoj rivijeri i dodao da je sve spremno za letnju sezonu.

On je rekao da je sezona počela još krajem aprila i da se već zahuktava, i da već sada ima više od 10.000 posetilaca na Budvanskoj rivijeri.

"Sve je spremno za početak sezone, kapaciteti se popunjavaju i očekujemo nove goste", rekao je Franović

On je kazao da je prošle godine na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Budvanskoj rivijeri bilo oko 170.000 posetilaca iz Srbije, koji su ostvarili oko milion noćenja.

"Ove godine očekujemo da će taj broj biti još veći", rekao je Franović i dodao da većina gostiju iz Srbije boravi u privatnom smeštaju, koji je visokog kvaliteta.

Istakao je da su gosti dobrodošli i da su cene kao i prošle godine.

"Cene privatnog smeštaja su na nivou prošle godine. Bilo je manjih poskupljenja u hotelskom smeštaju, do pet odsto, ali to se kompenzuje boljim kvalitetom usluge", rekao je on i dodao da su cene u prodavnicama, restoranima i kafićima takodje nepromenjene i na nivou su cena u Srbiji.

Prema njegovim rečima, turisti će ove sezone moći da uživaju u brojnim muzičkim i kulturnim manifestacijama, ali i u aktivnom odmoru.

"Budva je dobra lokacija za obilazak ostatka Crne Gore. Često turisti dolaze na kraće odmore više puta i koriste priliku da obidju skoro celu zemlju i poznata odredišta kao što su Žabljak, Pivsko jezero, Skadarsko jezero, kanjon Morače, Lovćen", rekao je on i dodao da u Crnoj Gori uvek ima nešto novo da se vidi.

U Crnoj Gori se, kako je rekao, očekuje dobra letnja sezona.

"Najveći broj gostiju očekujemo iz bivših zemlja Sovjetskog Saveza, Srbije, Bosne i Hercegovine, Makedonije, a i iz zemalja Zapadne Evrope. Zanimljivo je da raste broj Poljaka, to je za nas novo tržište", rekao je Franović.

Poručio je da je Crna Gora sigurna i bezbedna destinacija, gde turisti mogu u potpunosti da se odmore i uživaju.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.