Izvor: Večernje novosti, 05.Jun.2014, 23:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
“Turkišu“ preti rampa
TURSKE avio-kompanije, „Turkiš erlajns“ i „Pegazus“, mogle bi od 1. jula da izgube idealne slotove, odnosno vremena sletanja i poletanja, na beogradskom aerodromu „Nikola Tesla“! Međudržavni sporazum Srbije i Turske garantuje reciprocitet, koga sada nema u redovnom saobraćaju na liniji Beograd - Istanbul. Naime, Turci imaju 21 let nedeljno iz naše najveće vazdušne luke, a „Er Srbija“ samo sedam, i to ne ka „Ataturku“, glavnom aerodromu, nego ka sporednom „Sabiha Gukčen“ >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << na azijskoj strani Istanbula.Kako nezvanično saznaju „Novosti“, srpske vazduhoplovne vlasti pozvale su kolege iz Ankare na hitan sastanak, koji bi, kako su predložili, trebalo da se održi u Beogradu najkasnije do 12. juna. Ovog puta čarter saobraćaj ka turskim letovalištima nije sporan, ali redovan od 1. jula može da bude pod znakom pitanja. „Turkiš erlajns“ i „Pegazus“ za sada imaju samo privremene dozvole Direktorata civilnog vazduhoplovstva Srbije, koje ističu 30. juna. Turskim prevoznicima omogućen je 21 let nedeljno između Beograda i Istanbula. Sa druge strane, naša „Er Srbija“ je ponuđenim nepovoljnim slotovima (noćni letovi) praktično oterana sa „Ataturka“.Srpska nacionalna avio-kompanija podnela je zahtev da se vrati na glavni aerodrom u Istanbulu i da dobije odgovarajuće slotove. Međutim, turske vazduhoplovne vlasti još ne reaguju. Ukoliko se zahtev naše avio-kompanije ne ispuni, Srbija će ići, najverovatnije, na striktnu primenu međudržavnog sporazuma, a to je reciprocitet. U tom slučaju bi turski prevoznici bili na gubitku. Takođe, turske avio-kompanije bi morale da informišu svoje putnike, koji kupuju karte za letove posle 1. jula, da još nemaju dozvole srpskih vazduhoplovnih vlasti za redovan saobraćaj u letnjoj sezoni.IDEALNI SLOTOVI„TurkiŠ erlajns“ na beogradskom aerodromu ima idealne slotove. Svakog dana poleće iz naše vazdušne luke ka „Ataturku“ u 8.55 i u 20.20, a ponedeljkom, četvrtkom i subotom postoji i treći dnevni let u 15.25. „Pegazus“ saobraća ponedeljkom, sredom i petkom u 12.05 a nedeljom u 16.05.
Nastavak na Večernje novosti...
“Turkišu“ prijeti rampa
Izvor: Capital.ba, 06.Jun.2014, 08:26
BEOGRAD, Turske avio-kompanije, „Turkiš erlajns“ i „Pegazus“, mogle bi od 1. jula da izgube idealne slotove, odnosno vremena slijetanja i polijetanja, na beogradskom aerodromu „Nikola Tesla“. Međudržavni sporazum Srbije i ..




