Izvor: B92, 06.Avg.2011, 14:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Turisti u Bugarskoj lažno pokradeni
Sofija -- Strani turisti u Bugarskoj masovno lažu da su postali žrtve pljački i traže nadoknadu,izjavila Elena Ivanova, predsednik Saveza hotelijera.
Prema njenim rečima turisti zloupotrebljavaju informaciju da je Bugarska zemlja koja nije sigurna i u kojoj su učestale krađe.
Lažne signale policiji upućuju uglavnom turisti iz Zapadne Evrope, najjčešće vezane za novac i elektroniku. Policija zatim za veliku većinu slučajeva utvrdi da su krađe izmišljene. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Ivanova je rekla da turisti često za predmete koje izgube na ulici, plaži, restoranima ili diskotekama kažu da su im ukradeni iz hotela u kome odsedaju.
Prema njenim rečima lažne krađe na bugarskom primorju se praktikuju već nekoliko godina, a bugarska granična policija je u velikom broju slučajeva pronašla "ukradene" stvari u prtljagu "opljačkanog".
Opljačkani stranci dobijaju zauzvrat novac od osiguranja kada se vrate u svoje zemlje i zbog toga je broj izmišljenih krađa znatno povećan, rekla je Ivanova.










