Turci velesila: 90 aparata za minut

Izvor: B92, 20.Mar.2015, 21:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Turci velesila: 90 aparata za minut

Proizvodnja u sektoru kućnih aparata i potrepština u Turskoj povećana je lani za 3 odsto, na 22,5 miliona proizvedenih jedinica, u odnosu na prethodnu godinu.

Sektor proizvodnje kućnih aparata u Turskoj je u 2014. godini povećao izvozne aktivnosti za pet odsto, pokazuju podaci Udruženja proizvođača kućnih uređaja.

Dok je 1959. godine, kada je ova vrsta proizvodnje u Turskoj bila u povoju, proizvedeno samo 15 veš mašina, trenutno se u samo jednom minutu proizvodi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 90 kućnih aparata.

"U proteklih deset godina, proizvodnja je porasla 100 odsto. Sam proizvodni sektor raste u proseku za šest procenata godišnje", dodaje se dalje, uz konstataciju da je taj sektor turske industrijske proizvodnje u samom vrhu Evrope.

Cilj je do 2023. godine, kada se obeležava 100 godina od osnivanja Republike Turske, da se postigne proizvodnja od 40 miliona uređaja.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.