Turci kupili Čačansku banku

Izvor: Akter, 20.Mar.2015, 13:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Turci kupili Čačansku banku

Halk banka iz Turske pobedila je na tenderu za prodaju akcija Čačanske banke i danas će u Vladi Srbije biti potpisan ugovor o kuporpodaji akcija

Ugovor će, u ime Vlade Srbije, potpisati ministar finansija Dušan Vujović, a u ime Halk banke generalni direktor Ali Fuat Taškesenliolu.

Čačanska banka je regionalna banka koja ima poslovnu mrežu od 14 filijala i devet ekspozitura, a pre svega pokriva teritoriju zapadne i centralne Srbije.

Sa ukupnom bilansnom aktivom od 263 miliona evra i tržišnim učešćem od 1,1 odsto, Čačanska banka je rangirana kao 18. na domaćem tržištu, saopštilo je Ministarstvo finansija.

Nastavak na Akter...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.