Izvor: B92, 18.Okt.2011, 13:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Trudnicama Novog Sada 100% plate
Novi Sad -- Novosadskim trudnicama, koje su na održavanju trudnoće, od oktobra će biti isplaćivan puni iznos zarade, saopšteno je iz Kabineta gradonačelnika.
Iz gradskog budžeta trudnicama će biti isplaćivana pomoć, odnosno razlika između iznosa zarade iz sredstava obaveznog zdravstvenog osiguranja, do punog iznosa plate, kada nije na bolovanju.
Ova odluka se odnosi na trudnice koje imaju prijavljeno prebivalište na teritoriji Novog Sada, navodi se u saopštenju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za javnost.
Trudnice u Beogradu i Jagodini već primaju punu platu, pa je Forum žena LSV-a 2010. godine pokrenuo niz uličnih akcija i prikupljanje potpisa sa zahtevom da se isto omogući i Novosađankama.













