Izvor: B92, 20.Avg.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Trojica štrajkača na saslušanju

Zrenjanin -- Tri člana Štrajkačkog odbora Jugoremedije su u petak na saslušanju kod istražnog sudije.

Predsednik Samostalnog sindikata "Jugoremedije" Vladimir Pecikoza kaže da je protiv njih pokrenut predkrivični postupak zbog jučerašnjih dešavanja u "Jugoremediji", odnosno sukoba štrajkača i obezbedjenja.

Pecikoza je rekao da je generalni direktor "Jugoremedije" Aleksandar Radovanović u petak preko pravne službe uručio 26 otkaza štrajkačima.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Oko 250 štrajkača "Jugoremedije" pokušalo je iz kruga fabrike da izbaci 60-tak pripadnika privatnog obezbeđenja "GPS plus". Nakon tuče sa pripadnicima obezbeđenja u četvrtak, radnici su jedan sat kasnije napustili fabriku, pošto je policija donela rešenje o zabrani javnog okupljanja. Oni su za petak najavili novo okupljanje u prostorijama Saveza samostalnih sindikata Srbije u krugu fabrike, što policija nije zabranila.

Radnici "Jugoremedije", koji su u generalnom štrajku od 11. maja ove godine, traže poništavanje privatizacije, a pre dva dana većinski vlasnik, makedonska kompanija "Jaka 80", angažovala je privatno obezbeđenje da štiti imovinu zrenjaninske fabrike i obezbedi uslove za rad radnicima koji nisu u štrajku.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.