Izvor: B92, 25.Jan.2010, 20:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Treba li Srbiji Luka Bar
Beograd -- Za manje od tri meseca biće poznato da li će država Srbija ući u aranžman sa domaćim privrednicima i kupiti 54 odsto akcija Luke Bar.
I dok jedan broj ekonomista veruje da je opcija kupovine dela Luke Bar rezultat više političkih nego ekonomskih interesa, privrednici veruju da je reč o ulaganju od strateškog značaja. Neke procene su da će za to biti potrebno od 250 miliona do čak 2,3 milijarde evra.
Opširinje o ovoj temi možete čitati u našoj rubrici Biz.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.





