Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Jun.2015, 12:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Todorić sladoledima napada Ameriku
Hrvatski proizvođač sladoleda i zamrznutih proizvoda Ledo, koji posluje u sastavu koncerna Agrokor, otpremio je prvu pošiljku sladoleda na američko tržište, ostvarivši time značajan iskorak u izvoznoj strategiji kompanije, saopštili su danas iz tog koncerna, čiji je vlasnik biznismen Ivica Todorić.
Do izvoza sladoleda došlo je na osnovi sporazuma o saradnji koji je za 2015. i 2016. Ledo potpisao s američkim trgovačkim lancem Kroger, prenosi Tportal, i dodaje da je >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << reč o drugom po veličini maloprodajnom lancu u SAD i petom u svetu, koji na domaćem trzištu ima 3.400 trgovina različitih formata.
Saradnja Leda i Krogera započela je u segmentu sladoleda na štapiću u multipaku, koji su proizvedeni pod vlastitom premium markom tog američkog trgovačkog lanca, " Private Selection ".
Iz Leda napominju da se pored američkog tržišta, sladoledi Ledo mogu naći na više od 20 tržišta širom Evrope, Afrike i Azije, a među njima kao primer izdvajaju Izrael, Ujedinjene Arapske Emirate, Libiju i Azerbajdžan.
"Ulazak na američko tržište i u Krogerovu trgovačku mrežu je najveći i potencijalno najznačajniji izvozni iskorak kompanije Ledo dosada i deo je poslovne strategije Leda i koncerna Agrokor o intenziviranju izvoza i prisutnosti Agrokorovih proizvoda na svetskom tržištu", navodi se u saopštenju hrvatskog koncerna.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Todorić sladoledima napada SAD
Izvor: B92, 12.Jun.2015
Hrvatski proizvođač sladoleda i zamrznutih proizvoda Ledo, koji posluje u sastavu koncerna Agrokor, otpremio je prvu pošiljku sladoleda na američko tržište...Time je ostvaren značajan iskorak u izvoznoj strategiji kompanije, saopštili su iz tog koncerna, čiji je vlasnik biznismen Ivica Todorić...Do...










